Press "Enter" to skip to content

Botox – likwidacja zmarszczek na twarzy i szyi

Aktualizacja 23 marca 2023

Z wiekiem zmarszczki na twarzy pojawiają się u każdej osoby, ponieważ mięśnie twarzy pozostają aktywne przez całe życie. Można usunąć zmarszczki na twarzy i szyi bez radykalnej operacji. Procedura iniekcji toksyny botulinowej lub tak zwanego botoksu pomaga nie tylko pozbyć się zmarszczek, ale także nadaje skórze świeży i gładki wygląd. Pacjenci salonów kosmetologicznych mogą powrócić do normalnego trybu życia natychmiast po zakończonej procedurze.

Botox – likwidacja zmarszczek

 Proces starzenia powoduje zwiotczenie skóry, powstawanie coraz głębszych linii na twarzy, bruzd wargowo-nosowych i to jest całkowicie normalne. Jeżeli ktoś chce zahamować ten proces może zdecydować się na botox – likwidacja zmarszczek  jest zagwarantowana na długo. Tradycyjnie toksyna botulinowa podawana jest domięśniowo w różne mięśnie twarzy. W wyniku wstrzyknięcia sygnały między nadaktywnymi mięśniami twarzy a nerwami ruchowymi są blokowane, a mięśnie te słabną. Innymi słowy, mięsień twarzy lub jego część rozluźnia się i przestaje aktywnie kurczyć. W rezultacie drobne i głębokie zmarszczki na twarzy powstałe w wyniku skurczu tych mięśni zostają wygładzone, a powierzchnia skóry staje się bardziej równa i gładka.

Wstrzyknięcie botoxu na likwidację zmarszczek nie spowoduje żadnej szkody dla włókien mięśniowych ani nerwowych. Pozostałe mięśnie twarzy nie tracą funkcji, a pacjent zachowuje naturalny wyraz twarzy. Najczęściej preparat ten stosuje się w celu eliminacji zmarszczek w obszarze oczu, na czole i szyi. Botox wprowadza się wyłącznie w strefy powstawania zmarszczek, co gwarantuje wpływ tylko na niektóre obszary określonych zmarszczek, przy jednoczesnym zachowaniu funkcji twarzy pozostałych obszarów twarzy.

Botox skutecznie wpływa na wady, takie jak:

  • Kurze łapki
  • Zmarszczki palacza
  • Poprzeczne zmarszczki na czole
  • Zmarszczki królicze
  • Opadające kąciki ust
  • Opadające brwi

Toksyna botulinowa jest również stosowana w leczeniu nadmiernego pocenia się dłoni, pach i stóp

Jak przebiega procedura wstrzykiwania botoksu?

Zastrzyk z botoksu to bezpieczny, szybki i bezbolesny, nie zajmuje dużo czasu – od 15 do 20 minut. Procedura wstrzykiwania botoxu – likwidacja zmarszczek

  • Kosmetolog zaznacza mięśnie twarzy, w które będą podawane zastrzyki
  • Botox jest wstrzykiwany małą strzykawką z cienką igłą
  • Wynik jest zauważalny po kilku dniach.

 Efekt utrzymuje się przez 4-6 miesięcy, podczas których włókna nerwowe i mięśniowe stopniowo przywracają swoją wydajność. Przed zastrzykami pacjent powinien aktywnie pracować z mięśniami twarzy i robić miny, aby kosmetolog mógł określić, które mięśnie są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek i wstrzykiwać toksynę botulinową w zaznaczone punkty. Mogą to być zupełnie różne części twarzy dla każdego pacjenta.

 Następnie za pomocą strzykawki z krótką i bardzo cienką igłą roztwór botoksu wstrzykuje się do mięśni, których aktywność musi zostać zmniejszona. Zwykle podczas zabiegu nie stosuje się znieczulenia, ale jeśli pacjent ma zbyt wysoki próg bólu, można nanieść na określone obszary skóry specjalny kremem znieczulający. Po 2-5 dniach efekt zabiegu będzie wyraźnie widoczny, a ostateczny wynik powstanie za kilka dni. Po pierwszym zabiegu zmarszczki twarzy pozostają wygładzane średnio przez 4-6 miesięcy. Aby utrzymać wynik, zaleca się powtarzanie zastrzyków, ponieważ z każdą procedurą toksyny botulinowej wydłuża się czas trwania osiągniętego wyniku.

Kto powinien stosować zastrzyki z botoksu?

   Botox na likwidację zmarszczek jest odpowiedni dla pacjentów, którzy chcą pozbyć się głębokich linii i bruzd na twarzy. Zmarszczki mimiczne pojawiają się z powodu aktywności ruchowej mięśni twarzy i można je skutecznie wyeliminować poprzez wstrzyknięcie toksyny botulinowej. Ta procedura jest zalecana w celu wyeliminowania fałd brwi, kurzych łapek wokół oczu i poziomych zmarszczek na czole. Leczenie botoksem nie jest zalecane, jeśli zmarszczki pojawiają się z powodu utraty elastyczności skóry, dużej utraty wagi lub nadmiernej ekspozycji na słońce. Istnieją inne metody, które mogą skuteczniej radzić sobie z takimi zmarszczkami. Surowo zabrania się podawania zastrzyków z botoksu w przypadku następujących chorób i stanów: procesy zapalne w obszarach planowanego podawania leku, niektóre rodzaje chorób mięśni, przyjmowanie antybiotyków, ciąża i okres karmienia.

Zalety wstrzykiwania botoxu – likwidacja zmarszczek

Zastrzyk z botoksu na likwidację zmarszczek to bardzo skuteczny i łatwy sposób na usunięcia ich z twarzy. Zabieg jest nieinwazyjną metodą walki ze starzeniem się skóry. Procedura podawania samego leku jest prawie bezbolesna i nie zajmuje dużo czasu. Regularne zastrzyki z botoxu mogą dać długotrwały efekt i zapobiegać zmarszczkom w miejscach, w które został podany. Dodatkową korzyścią z botoxu jest jego zdolność do blokowania uwalniania neuroprzekaźników, które są odpowiedzialne za przekazywanie informacji o bólu do komórek mózgowych, przy wysokim ciśnieniu krwi i migrenie. W rezultacie toksyna botulinowa może zmniejszać bóle głowy i jest postrzegana, jako leczenie terapeutyczne migreny.

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl