Press "Enter" to skip to content

Stacja kontroli pojazdów w Szczecinie

Aktualizacja 27 września 2022

Stacja kontroli pojazdów w Szczecinie: wybierając stację kontroli pojazdów trzeba zwrócić uwagę na jakość wyposażenia linii diagnostycznej, stan sprzętu i zaangażowanie diagnostów. Podczas badania oględzinom podlegają takie elementy wyposażenia samochodu jak: światła, zawieszenie, wydech, hamulce, praca silnika, układ wtryskowy. W przypadku stwierdzenia usterki w jakimkolwiek układzie diagnosta jest zobowiązany do wystawienia zaświadczenia o możliwości poruszenia się po drodze, ale z zastrzeżeniem terminu, w którym usterka musi zostać usunięta. Takie naprawy wykonywane są także na stacji kontroli, pozwala to opuścić linię diagnostyczną samochodem z ważnym badaniem technicznym.  

Konsekwencje braku badania technicznego – odwiedź stację kontroli pojazdów w Szczecinie?

Doświadczeni diagności przeprowadzają okresowy przegląd techniczny auta osobowego i ciężarowego, motocykla, przyczep i ciągników. Samochody sprowadzone z innego kraju również podlegają przeglądowi, jak też auta z zamontowaną butlą gazową, auta nauki jazdy i TAXI. Badanie diagnostyczne może wykonać jedynie stacja kontroli pojazdów w Szczecinie legitymująca się stosownym certyfikatem. Takie wymagania musi także spełniać całe wyposażenie.

Nasza stacja kontroli zatrudnia rzetelnych diagnostów, którzy zdobyli już doświadczenie zawodowe i mogą kontrolować pojazdy wszystkich producentów. Każdy właściciel samochodu powinien mieć świadomość, że nieposiadanie aktualnego przeglądu technicznego kończy się zabraniem dowodu rejestracyjnego przez policję. Również kierowcy poruszający się pojazdami po kolizji drogowej są zobowiązani do przeprowadzenia badania technicznego auta. Jeżeli właściciel samochodu nie będzie posiadał odpowiedniego wpisu konsekwencje mogą być przykre, ponieważ zostanie ono odholowane na policyjny parking. Ponadto towarzystwo ubezpieczeniowe może nie uznać roszczeń.

Jakie działania wykonuje diagnosta na stacji kontroli pojazdów w Szczecinie?

Podczas badania technicznego diagnosta na stacji kontroli pojazdów w Szczecinie sprawdza:

 • Numer VIN.
 • Zgodność VIN, informacje z tabliczki znamionowej z danymi znajdującymi w dowodzie rejestracyjnym.
 • Układ hamulcowy.
 • Układ wtryskowy.
 • Układ wydechowy.
 • Zawieszenie.
 • Kontrola spalin i zadymienia.
 • Ciśnienie w oponach z ewentualnym uzupełnieniem do wymaganej wartości.
 • Zbieżność kół.
 • Światła i ewentualne wyregulowanie.
 • Układ kierowniczy i wycieki.
 • Amortyzację i jakość tłumienia drgań amortyzatorów.

Każdy doświadczony kierowca wie, że prawidłowy przegląd techniczny zapewnia bezpieczeństwo kierowcy i pasażerom na drodze. Tylko pomyślne badanie diagnostyczne zapewnia dopuszczenie pojazdu, motocykla, przyczepy do ruchu.

Przegląd techniczny na stacji kontroli pojazdów w Szczecinie

Przeprowadzenie badania diagnostycznego na stacji kontroli pojazdów w Szczecinie wiąże się nie tylko z okresowym przeglądem technicznym, ale również ze sprawdzeniem auta przed wakacjami, przed zakupem, po kolizji drogowej. Są to ważne czynności odpowiadające za bezpieczeństwo i usuwanie usterek na czas. Jeżeli awaria samochodu naprawiana jest na stacji można być pewnym dobrej jakości części, sprawności działania i profesjonalizmu diagnostów. Czy zawsze trzeba robić kompleksowe badanie techniczne? Jeżeli nie jest to okresowy przegląd techniczny można objąć diagnostyką konkretny układ na przykład hamulce lub wtryski.

Zakup samochodu poza granicami Polski

Stacja kontroli pojazdów w SzczeciniePrzegląd techniczny pojazdu sprowadzonego z zagranicy jest konieczny i należ zgłosić się na stację kontroli pojazdów w Szczecinie. Często kierowcy nabywają samochód już wyrejestrowany w danym kraju i dlatego jego przegląd techniczny jest nieważny. Dla zarejestrowania pojazdu w naszym kraju będzie on musiał przejść rozszerzone badanie diagnostyczne. Natomiast w sytuacji nie wyrejestrowania pojazdu kolejny przegląd techniczny będzie konieczny po upływie roku od ostatniego badania.  

Szczególny nacisk należy położyć na przegląd techniczny pojazdów przeznaczonych do przewozu osób (taxi), nauki jazdy oraz samochodów wyposażonych w instalację gazową. W przypadku ostatniego niezbędne jest potwierdzenie szczelności butli gazowej, co jest przeprowadzane każdego roku. Również auta starsze wymagają częstszych przeglądów, ze względu na zużycie części, uszkodzenia karoserii. Diagności przeprowadzają diagnostykę samochodową i komputerową. Czas trwania okresowego przeglądu technicznego wynosi przeciętnie około 20 minut. Może być dłuższy, jeżeli badanie diagnostyczne dotyczy pojazdu sprowadzonego z innego państwa.

Stacja kontroli pojazdów w Szczecinie – przegląd techniczny motocykli

Jednoślady również podlegają okresowym przeglądom technicznym i zasady oraz terminy ich wykonania są takie same jak w przypadku innych pojazdów. Wielu motocyklistów przed zakupem decyduje się również na sprawdzenie motoru pod względem technicznym, aby czuć się bezpiecznie na drodze. Diagności ze stacji kontroli pojazdów w Szczecinie mają duże doświadczenie w diagnozowaniu jednośladów i wykonują bardzo szczegółowe badanie po czym udzielają cennych wskazówek. Przestrzeganie terminów przeglądów uchroni przed karą pieniężną.