Press "Enter" to skip to content

Ekonomiczna jazda, tanie części i bezawaryjność – oto samochody z rynku azjatyckiego!

Aktualizacja 6 kwietnia 2023

Zakup nowego auta to inwestycja która ma się nam zwrócić w postaci bezawaryjnej jazdy przez co najmniej kilka lat. Na polskim rynku największą popularnością w ostatnich latach cieszą się wcale nie niemieckie auta, a te japońskie i koreańskie. Dlaczego? Bo są niezawodne, a części zamienne można tanio kupić. Jakie auta warto wziąć pod uwagę rozważając nowy zakup?

Japońskie auta z przewagą nad niemieckimi?

Różne kryteria brane są pod uwagę przy zakupie samochodu, względem naszych osobistych potrzeb i wymagań. Dla niektórych liczy się sportowa forma i moc silnika, dla innych komfortowa i bezpieczna jazda, która nie będzie opustoszała kieszeni zakupem paliwa. Dla innych również istotne są części samochodowe, których wymiana lub naprawa nie będzie wiązała się z ogromnymi kosztami. Jak pokazują badania, marki BMW oraz Mercedes zdecydowanie przodują jeżeli chodzi o wysokość kosztów zakupu części zamiennych bądź naprawy. Cena https://readyauto.pl/cennik/ zwykle jest bardzo wysoka, a przecież trzeba jeszcze doliczyć koszt usługi mechanika. Ekonomiczna jazda, tanie części i bezawaryjność - oto samochody z rynku azjatyckiego!Poszukując auta ekonomicznego, którym można bez problemu poruszać się w długie dystanse, a spalanie benzyny w przeliczeniu na 100 km jest małe, warto zwrócić się w stronę japońskich i koreańskich propozycji, które w ostatnich latach szturmem podbijają europejski rynek motoryzacyjny. Części do aut japońskich i koreańskich https://top-serwis.com/ są stosunkowo tanie, a dodatkowo auta cechują się bezawaryjnością i niezawodnością, nawet przez długie lata. Są bardzo popularne również przez swoją atrakcyjną cenę, ponieważ używany, kilkuletni samochód w doskonałym stanie można kupić już za kilkanaście, a nawet kilka tysięcy złotych. Jest to duża konkurencja dla niemieckich koncernów samochodowych, biorąc pod uwagę porównanie wydajności w eksploatacji tych dwóch przykładów.

Jakie auta mają najtańsze części zamienne?

Jeżeli chodzi o japońskie i koreańskie samochody które cieszą się największą popularnością w Polsce, to zdecydowanie przodują Toyota, Hyundai oraz KIA. Te trzy marki są bardzo często spotykane na polskich drogach, ponieważ cechują się bardzo wysoką wydajnością, i nadają się zarówno do jazdy miejskiej, jak i dłuższych tras. Niska awaryjność, tanie części do aut koreańskich https://top-serwis.com/pobierz, a przede wszystkim ekonomiczna jazda to najważniejsze cechy które przekonują Polaków do zakupu tych aut. Osoby którym zależy na ekonomicznej jeździe i łatwej dostępności części zamiennych w atrakcyjnej cenie, zamiast zwracać się do prestiżowych, niemieckich marek, chętniej będzie kupował auta azjatyckie. Części zamienne do samochodów koreańskich i japońskich są szeroko dostępne zarówno w stacjonarnych sklepach jak i w Internecie, dzięki czemu każdy może szybko poradzić sobie z usterką, zakupić potrzebną część i zwrócić się do mechanika, a to skraca czas oczekiwania na naprawę. Czym podbijają rynek koreańskie i japońskie propozycje samochodów? Przede wszystkim swoją niezawodnością. Minęły już lata kiedy prestiż liczył się bardziej od kosztów – ludzie kalkulując swoje wydatki chętniej sięgają po ekonomiczne rozwiązania, które dają ten sam, a nawet wyższy komfort, a jednocześnie nie opustoszają kieszeni tak, jak niemieckie, i teoretycznie niezawodne auta. Jak pokazują ostatnie lata, w koncernach niemieckich przestała liczyć się niezawodna jakość, a ważniejsze stają się zyski, co odbija się automatycznie na jakości wyprodukowanych samochodów.

Komfort i bezawaryjna jazda – wybierz mądrze!

Mając do wyboru droższą propozycję niemieckiego koncernu motoryzacyjnego która w momencie pojawienia się usterki zdemoluje naszą kieszeń, lub tanią, ekonomiczną wersję japońskiego lub koreańskiego koncernu która zapewnia bezawaryjność na długie lata, a koszt naprawy jest sporo niższy, każdy myślący człowiek zdecyduje się na tą drugą opcję. Części do KIA https://top-serwis.com/o-firmie czy innej japońskiej marki są tanie, łatwo dostępne, a koszt ewentualnej naprawy jest sporo niższy, niż np. w BMW czy Mercedesie. Dla wielu osób właśnie aspekt ekonomicznej jazdy ma ogromne znaczenie, szczególnie kiedy na co dzień pokonują znaczniejsze trasy, a samochód nie służy im tylko okazjonalnie. Propozycje japońskie czy koreańskie doskonale zatem sprawdzą się u kobiet którym zależy na bezawaryjnej i ekonomicznej jeździe, ale również osób, które cenią sobie komfort użytkowania i nie chcą wydawać fortuny na benzynę oraz części zamienne do swojego auta. Koreańskie i japońskie auta są zdecydowanie poważną konkurencją dla niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego, który przez ostatnie lata działa jedynie na renomie wypracowanej przed laty. Wówczas ich auta faktycznie były niezawodne, a słynna niemiecka precyzja nie do podważenia. Jednakże zmiany na rynku pokazują, czym obecnie kierują się konsumenci przy wyborze swojego nowego samochodu – bezawaryjnością i tanią eksploatacją, ponieważ optymalizacja kosztów w tych trudnych czasach jest niezwykle istotna. Jeżeli w najbliższym czasie planujemy wymienić samochód, to zdecydowanie warto rozważyć propozycje z azjatyckiego rynku motoryzacyjnego – nie zawiedziemy się!

Top Serwis części samochodowe
Cmentarna 2
05-260 Marki
226795428
www.top-serwis.com
READYauto serwis samochodowy
Zielonogórska 33
71-084 Szczecin
721 956 919
www.readyauto.pl