Press "Enter" to skip to content

Gdzie w Poznaniu można wszyć esperal?

Aktualizacja 8 maja 2023

Bardzo niewielu osobom udaje się samodzielnie pozbyć się uzależnienia od alkoholu. Sama siła woli do tego nie wystarczy, potrzebny jest kompleks środków medycznych i psychologicznych. Zaszycie alkoholowe w Poznaniu to skuteczny i niezawodny sposób na przywrócenie zdrowia. Skuteczny lek i profesjonalizm lekarzy dają gwarantowany efekt. Procedura zaczęła być szeroko stosowana na przełomie lat 90 i natychmiast stała się popularna, tak jest do dzisiaj.

Gdzie w Poznaniu można wszyć esperal?Gdzie w Poznaniu można wszyć esperal?

Poszukując pomocy w walce z alkoholizmem, trzeba skorzystać z usług specjalistów, którzy mają skuteczne narzędzia do wyprowadzenie osoby uzależnionej z nałogu. Odpowiadając na pytanie, gdzie w Poznaniu można wszyć esperal, trzeba stwierdzić, że jest naprawdę wiele placówek, które oferują taki zabieg. Można zapoznać się z ofertami prywatnych klinik, gabinetów, prowadzących leczenie uzależnienia od alkoholu. W takich miejscach alkoholicy otrzymują profesjonalną opiekę i mogą świadomie podjąć ważną dla siebie decyzję. Przed wykonaniem procedury z wszywką esperalu w Poznaniu https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/ , lekarz dokładnie bada, przeprowadza wywiad z pacjentem, określa listę chorób przewlekłych i innych, które znajdują się na liście bezwzględnych przeciwwskazań. Przykładowo zabieg można odroczyć do całkowitego wyzdrowienia w przypadku infekcji wirusowych, gorączki, a także oparzeń lub chorób skóry w okolicy planowanego wszycia. Kategorycznymi przeciwwskazaniami są choroby serca, żołądka, wątroby i nerek oraz cukrzyca.

Czym jest wszywka Esperalu?

Esperal jest najsłynniejszym z leków disulfiramowych. Koliduje z wytwarzaniem przez wątrobę dehydrogenazy alkoholowej, enzymu, który działa, jako naturalne antidotum na etanol i pochodne toksyn. Już po zażyciu kilku mililitrów alkoholu organizm leczonego pacjenta przechodzi przez wszystkie dziewięć kręgów odurzenia alkoholowego, które szybko się rozwijają i w większości przypadków wymagają pomocy lekarskiej. W ten sposób głód alkoholu jest tłumiony za pomocą podstawowego instynktu samozachowawczego. Jest to skuteczny straszak. Koszt procedury wszycia Esperal https://wszywka-alkoholowa.com.pl/ zależy od szeregu czynników, które lekarz może określić dopiero po wstępnym zbadaniu pacjenta, biorąc pod uwagę jego aktualny stan, stopień uzależnienia, osobiste pragnienie pozbycia się szkodliwego problemu, a także szereg innych czynników. Na Esperal cena w Poznaniu jest zróżnicowana zaczyna się od 700 a kończy najczęściej na kwocie 900 złotych.

Zaszycie alkoholowe w Poznaniu – Esperal na alkoholizm

Metoda medyczna, jaką jest wszywka esperalu w Poznaniu polega na fizjologicznym oddziaływaniu leku na organizm człowieka, przy użyciu nawet najmniejszej dawki alkoholu. Esperal powoduje ostrą, bolesną reakcję podczas interakcji z etanolem. W celu przeprowadzenia procedury pacjent odbywa konsultację ze specjalistą a jej główne etapy obejmują:

  • Stworzenie trwałej motywacji do pozbycia się nałogu alkoholowego. Pacjent musi zrozumieć całą szkodliwość własnego problemu i nastawić się na długotrwałą abstynencję od napojów alkoholowych, a także chcieć przejść dalszą rehabilitację, z pełnym przywróceniem zdrowia fizycznego i psychicznego.
  • Przeprowadzane jest kompleksowe badanie pacjenta, ustala się, czy istnieją przeciwwskazania do zastosowania wszycia esperalu, w Poznaniu stosuje się lek na bazie disulfiramu.
  • Przed rozpoczęciem zabiegu pacjent musi samodzielnie powstrzymać się od picia nawet niewielkich dawek alkoholu, przez co najmniej 3 dni.
  • Okres abstynencji alkoholowej i działania Esperalu jest określony na 8-10 miesięcy. Decyzję podejmuje sam pacjent po konsultacji ze specjalistą.

Przebieg zabiegu wszywki z esperalem, cena – Poznań

Wszycie tabletek z lekiem Esperal uważane jest za bezpieczny i bezbolesny zabieg, wymaga on sterylności i jest wykonywany przez lekarza. Umieszczanie kapsułek disulfiramu odbywa się podskórnie najczęściej w okolicy pośladków, chociaż czasami jest wybierany obszar w okolicy łopatki. Przy pomocy trokara lekarz rozsuwa tkankę podskórną i wszywa Esperal. Zaszycie alkoholowe w Poznaniu wykonywane jest instrumentami jednorazowym w znieczuleniu miejscowym. Pod koniec procedury lekarz zszywa nacięcie, wykorzystując nici rozpuszczalne lub nie rozpuszczalne. Wszywając esperal cena w Poznaniu jest właśnie uzależniona od tego czynnika. Całkowite zagojenie rany trwa zwykle nie dłużej niż 5 dni.

Konsekwencje spożywania alkoholu po zaszyciu alkoholowym w Poznaniu

Konsekwencje spożywania alkoholu po wszywce esperalu w Poznaniu w pełni odpowiadają natychmiastowym i opóźnionym następstwom zatrucia alkoholem. Najbardziej dotknięte są ośrodkowy układ nerwowy, układ sercowo-naczyniowy, nerki, wątroba, trzustka. Możliwe są następujące objawy zatrucia:

  • Utrata przytomności
  • Gwałtowny spadek ciśnienia krwi
  • Dławica piersiowa, ból w klatce piersiowej
  • Napad drgawkowy
  • Obrzęk mózgu
  • Zaburzenia rytmu serca.

Najbardziej groźnymi konsekwencjami w przypadku naruszenia wymagań zaszywania alkoholowego w Poznaniu są udar i zawał mięśnia sercowego, które mogą prowadzić do kalectwa, a nawet śmierci.

 

Odoklinika esperal Poznań
Lęborska 47
60-431 Poznań
515008059
www.odoklinika.pl