Press "Enter" to skip to content

Gdzie w Poznaniu można wszyć esperal?

Aktualizacja 25 stycznia 2024

Bardzo niewielu osobom udaje się samodzielnie pozbyć się uzależnienia od alkoholu. Sama siła woli do tego nie wystarczy, potrzebny jest kompleks środków medycznych i psychologicznych. Zaszycie alkoholowe w Poznaniu to skuteczny i niezawodny sposób na przywrócenie zdrowia. Skuteczny lek i profesjonalizm lekarzy dają gwarantowany efekt. Procedura zaczęła być szeroko stosowana na przełomie lat 90 i natychmiast stała się popularna, tak jest do dzisiaj.

Gdzie w Poznaniu można wszyć esperal?

Gdzie w Poznaniu można wszyć esperal?

Poszukując pomocy w walce z alkoholizmem, trzeba skorzystać z usług specjalistów, którzy mają skuteczne narzędzia do wyprowadzenie osoby uzależnionej z nałogu. Odpowiadając na pytanie, gdzie w Poznaniu można wszyć esperal, trzeba stwierdzić, że jest naprawdę wiele placówek, które oferują taki zabieg. Można zapoznać się z ofertami prywatnych klinik, gabinetów, prowadzących leczenie uzależnienia od alkoholu. W takich miejscach alkoholicy otrzymują profesjonalną opiekę i mogą świadomie podjąć ważną dla siebie decyzję. Przed wykonaniem procedury z wszywką esperalu w Poznaniu https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/ , lekarz dokładnie bada, przeprowadza wywiad z pacjentem, określa listę chorób przewlekłych i innych, które znajdują się na liście bezwzględnych przeciwwskazań. Przykładowo zabieg można odroczyć do całkowitego wyzdrowienia w przypadku infekcji wirusowych, gorączki, a także oparzeń lub chorób skóry w okolicy planowanego wszycia. Kategorycznymi przeciwwskazaniami są choroby serca, żołądka, wątroby i nerek oraz cukrzyca.

Czym jest wszywka Esperalu?

Esperal jest najsłynniejszym z leków disulfiramowych. Koliduje z wytwarzaniem przez wątrobę dehydrogenazy alkoholowej, enzymu, który działa, jako naturalne antidotum na etanol i pochodne toksyn. Już po zażyciu kilku mililitrów alkoholu organizm leczonego pacjenta przechodzi przez wszystkie dziewięć kręgów odurzenia alkoholowego, które szybko się rozwijają i w większości przypadków wymagają pomocy lekarskiej. W ten sposób głód alkoholu jest tłumiony za pomocą podstawowego instynktu samozachowawczego. Jest to skuteczny straszak. Koszt procedury wszycia Esperal https://wszywka-alkoholowa.com.pl/ zależy od szeregu czynników, które lekarz może określić dopiero po wstępnym zbadaniu pacjenta, biorąc pod uwagę jego aktualny stan, stopień uzależnienia, osobiste pragnienie pozbycia się szkodliwego problemu, a także szereg innych czynników. Na Esperal cena w Poznaniu jest zróżnicowana zaczyna się od 700 a kończy najczęściej na kwocie 900 złotych.

Zaszycie alkoholowe w Poznaniu – Esperal na alkoholizm

Metoda medyczna, jaką jest wszywka esperalu w Poznaniu polega na fizjologicznym oddziaływaniu leku na organizm człowieka, przy użyciu nawet najmniejszej dawki alkoholu. Esperal powoduje ostrą, bolesną reakcję podczas interakcji z etanolem. W celu przeprowadzenia procedury pacjent odbywa konsultację ze specjalistą a jej główne etapy obejmują:

  • Stworzenie trwałej motywacji do pozbycia się nałogu alkoholowego. Pacjent musi zrozumieć całą szkodliwość własnego problemu i nastawić się na długotrwałą abstynencję od napojów alkoholowych, a także chcieć przejść dalszą rehabilitację, z pełnym przywróceniem zdrowia fizycznego i psychicznego.
  • Przeprowadzane jest kompleksowe badanie pacjenta, ustala się, czy istnieją przeciwwskazania do zastosowania wszycia esperalu, w Poznaniu stosuje się lek na bazie disulfiramu.
  • Przed rozpoczęciem zabiegu pacjent musi samodzielnie powstrzymać się od picia nawet niewielkich dawek alkoholu, przez co najmniej 3 dni.
  • Okres abstynencji alkoholowej i działania Esperalu jest określony na 8-10 miesięcy. Decyzję podejmuje sam pacjent po konsultacji ze specjalistą.

Przebieg zabiegu wszywki z esperalem, cena – Poznań

Wszycie tabletek z lekiem Esperal uważane jest za bezpieczny i bezbolesny zabieg, wymaga on sterylności i jest wykonywany przez lekarza. Umieszczanie kapsułek disulfiramu odbywa się podskórnie najczęściej w okolicy pośladków, chociaż czasami jest wybierany obszar w okolicy łopatki. Przy pomocy trokara lekarz rozsuwa tkankę podskórną i wszywa Esperal. Zaszycie alkoholowe w Poznaniu wykonywane jest instrumentami jednorazowym w znieczuleniu miejscowym. Pod koniec procedury lekarz zszywa nacięcie, wykorzystując nici rozpuszczalne lub nie rozpuszczalne. Wszywając esperal cena w Poznaniu jest właśnie uzależniona od tego czynnika. Całkowite zagojenie rany trwa zwykle nie dłużej niż 5 dni.

Konsekwencje spożywania alkoholu po zaszyciu alkoholowym w Poznaniu

Konsekwencje spożywania alkoholu po wszywce esperalu w Poznaniu w pełni odpowiadają natychmiastowym i opóźnionym następstwom zatrucia alkoholem. Najbardziej dotknięte są ośrodkowy układ nerwowy, układ sercowo-naczyniowy, nerki, wątroba, trzustka. Możliwe są następujące objawy zatrucia:

  • Utrata przytomności
  • Gwałtowny spadek ciśnienia krwi
  • Dławica piersiowa, ból w klatce piersiowej
  • Napad drgawkowy
  • Obrzęk mózgu
  • Zaburzenia rytmu serca.

Najbardziej groźnymi konsekwencjami w przypadku naruszenia wymagań zaszywania alkoholowego w Poznaniu są udar i zawał mięśnia sercowego, które mogą prowadzić do kalectwa, a nawet śmierci.

 

Odoklinika esperal Poznań
Lęborska 47
60-431 Poznań
515008059
www.odoklinika.pl