Press "Enter" to skip to content

Ile kosztuje implant?

Aktualizacja 18 grudnia 2023

Ile kosztuje implant? Implanty dentystyczne są obecnie bardzo popularne, nawet bardziej niż kilka lat temu. Oczywiście na ten trend największy wpływ ma fakt, że implanty dentystyczne jeszcze kilka lat temu były dość drogie, co jest niczym innym jak faktem, że tylko niewielka liczba osób ma do nich dostęp, zwłaszcza w naszym kraju. Dziś jednak ten trend znacznie się zmienił, co sprawia, że ​​wiele osób inwestuje w implanty dentystyczne, aby móc je samodzielnie umieścić we własnej jamie ustnej.

Nie oznacza to, że implanty dentystyczne są obecnie tanie, ponieważ jeśli wypadną Ci prawdziwe zęby, nadal będziesz musiał wydać więcej pieniędzy, aby znów cieszyć się pięknym uśmiechem. Dlatego postanowiliśmy przekazać Państwu wiele ciekawych informacji, które z pewnością przydadzą się przy podejmowaniu decyzji o implantach zębowych. Serdecznie zapraszamy!

Czy implanty dentystyczne są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Implanty zębowe są bezpieczne dla naszego zdrowia, jeśli nie mamy żadnych przeciwwskazań do ich umieszczania w jamie ustnej. Ponieważ, jak wszyscy wiemy, takiego zabiegu nie da się wykonać we wszystkich przypadkach. Jednak inną kwestią wpływającą na to, że implanty są bezpieczne dla naszego zdrowia jest to, że niezwykle ważne jest pełne przestrzeganie różnych zaleceń lekarza wykonującego takie zabiegi. To przede wszystkim porady dotyczące tego, co dzieje się po wykonaniu takich zabiegów w naszej jamie ustnej.

Ile kosztuje zabieg stomatologiczny, czyli wszczepienie implantu do ust?

Ile kosztuje implant?
Ile kosztuje implant?

Cóż, jeśli chodzi o koszt zabiegu stomatologicznego, czyli wszczepienia implantów dentystycznych do ust, należy powiedzieć, że koszt zależy głównie od rodzaju implantu dentystycznego, który wybierzemy i w którym przypadku klinika dentystyczna zdecydujemy się na umieszczenie implanta stomatologicznego. Ponieważ na wstępie należy powiedzieć, że obecnie istnieją dwa rodzaje implantów dentystycznych, które można wszczepić, a są to:

  • tytanowe implanty dentystyczne, trzeba powiedzieć, że są one stosunkowo tańsze niż implanty dentystyczne z tlenku cyrkonu. Chociaż wynika to w dużej mierze z faktu, że tytanowe implanty zębowe są znacznie mniej podobne do naszych naturalnych zębów, ich główną zaletą jest przede wszystkim to, że są implantami najbardziej odpornymi na różne czynniki zewnętrzne. Tytanowy implant dentystyczny kosztuje około 1800 zł.
  • implanty dentystyczne z tlenku cyrkonu, trzeba powiedzieć, że te implanty dentystyczne są uważane za najbardziej podobne do naszych ludzkich zębów. Są jednak stosunkowo niedrogie i znacznie trwalsze niż tytanowe implanty dentystyczne. Ponieważ cena implantu zębowego z tlenku cyrkonu to około 2500 zł.

Dlaczego opłaca się wszczepiać implanty dentystyczne?

Implanty dentystyczne warto mieć w ustach, między innymi dlatego, że dodają pięknu naszym uśmiechom, a nasze policzki nie zapadają się z czasem i zwiększają naszą pewność siebie.

Dlaczego implanty dentystyczne są obecnie tak popularne?

Powodem, dla którego implanty dentystyczne są obecnie tak popularne, jest dramatyczny spadek ich cen. Ale także dlatego, że nasze zarobki nieco wzrosły, więc więcej osób może sobie pozwolić na to rozwiązanie, jeśli straciły naturalne zęby.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu implantacji zębów?

Przeciwwskazaniami do wszczepienia implantów zębowych są: nowotwory, miażdżyca tętnic, nadciśnienie tętnicze, słabe ukrwienie organizmu, alkoholizm, narkomania, uzależnienie od nikotyny, zbyt młody wiek oraz występowanie różnych chorób serca. Związane z tym problemy i występowanie różnych problemów zdrowotnych związanych z układem odpornościowym naszego organizmu.

Jak wybrać odpowiedniego implantologa?

Wybierając specjalistę od implantów dentystycznych, należy kierować się przede wszystkim jego doświadczeniem.