Press "Enter" to skip to content

Jak przewieźć kontener morski

Aktualizacja 9 lutego 2022

Jak przewieźć kontener morski. Kontenery magazynowe jest to rzecz, którą chce kupić coraz większa ilość Polaków. Nie jest to oczywiście spowodowane tym, że każdy z nas chciałby założyć własną firmę logistyczną albo zacząć handlować kontenerami morskimi. Sprawa ma się zgoła inaczej. Kontenery morskie, a szczególnie kontener 20 stopowy i kontener 40 stopowy, są to tak naprawdę towary, które występują w naszych krajach w ilości zdecydowanie nadmiernych i po prostu z tego powodu, zaczęto szukać różnego rodzaju rozwiązań, w jaki sposób można byłoby kontenery takie wykorzystywać powtórnie.

Ogólnie rzecz biorąc kontenery takie, nadają się doskonale na magazyny, improwizowane domki letniskowe, altanki oraz jedno z ciekawszych zastosowań, to wybudowanie sobie biura w kontenerze. Kontenery mają wiele zalet, mają też oczywiście wady. Nie jest tak, że kontener magazynowy czy kontener morski, jest to najlepsze rozwiązanie ze wszystkich dostępnych, ale na pewno, jeżeli wziąć pod uwagę stosunek ceny oraz możliwości, jakie daje, taki kontener jest to na pewno rzecz, o której warto pomyśleć. Jeśli chcemy mieć biuro z kontenerów morskich może być ciekawym pomysłem.

Zalety kontenerów magazynowych

kontener morski sprzedażJak wspomnieliśmy kontenery morskie oraz kontenery magazynowe, mają wiele zalet. Nie będziemy tutaj wymieniać wszystkich, ponieważ nie wszystkie zalety tak naprawdę są istotne dla każdego, a niektóre są w zasadzie pewnymi takimi sprawami marginalnym, ale kontenery magazynowe i kontenery morskie, mają kilka naprawdę dużych zalet, o których naprawdę warto rozmawiać. Największą zaletą kontenerów magazynowych jest ich cena, czyli ogólnie rzecz ujmując, możemy kupić przeciętnie kontener za około 4 000 do 5 000 zł i niektórzy mogliby powiedzieć, że jest to dość dużo, ale musimy sobie też opowiedzieć, co tak naprawdę dostajemy za te cztery czy pięć tysięcy zł. Za tą cenę dostajemy tak naprawdę bardzo dużo. kontenery morskie sprzedażPrzede wszystkim dostajemy dość sporo przestrzeni, która jest w zasadzie w każdy sposób zabezpieczona, przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych. Czyli za 5 000 zł możemy w zasadzie wprowadzić się do takiego kontenera. Oczywiście na bieżąco możemy taki kontener sobie dostosowywać do na przykład celów mieszkaniowych czy letniskowych. Wiadomo, że w kontenerze, który nie jest dostosowany, nie będzie nam się wygodnie spędzało czasu, ale jeżeli na przykład potrzebowalibyśmy kontener tylko po to, aby urządzić sobie w nim warsztat, to tak de facto, jeśli nie potrzebujemy światła słonecznego, to możemy to zrobić właściwie od razu. Druga sprawa to taka, że kontenery występują w różnych rozmiarach. Mamy na przykład 40 stopowy kontener oraz dwa razy mniejszy 20 stopowy kontener. Dzięki temu, że kontenery występują w tych rozmiarach, możemy między innymi kontenery łączyć między sobą. To jest również dosyć proste i dzięki temu możemy uzyskiwać nie tylko zwykłą prostopadłościenną przestrzeń, ale również przestrzeń zdecydowanie bardziej urozmaiconą.

Zobacz także:

W jaki sposób przewieźć kontener morski?

kontener morskiPowiedzmy sobie teraz trochę o mniej pozytywnych aspektach, jakie związane są z kontenerami morskimi. Cena kontenera morskiego to nie jest wszystko, ponieważ kontener musimy jeszcze przetransportować z miejsca, w którym go zakupimy na miejsce, w którym chcemy, aby taki kontener stał. Musimy wykonać tak naprawdę wtedy trzy główne operacje, czyli pierwsza operacja to jest załadunek kontenera na środek transportu, czyli najczęściej na ciągnik siodłowy. Przewiezienie takiego kontenera na miejsce docelowe, a następnie rozładowanie. O ile załadunek i rozładunek najprawdopodobniej nie będzie specjalnie problematyczny, będziemy po prostu musieli wynająć dźwig, to już przewiezienie kontenerów morskich czasami może nastręczyć bardzo dużo problemów. Przede wszystkim chodzi tutaj o to, że kontenery mają bardzo duże gabaryty. Dojechanie ciągnikiem siodłowym z takim kontenerem może być niemożliwe w wielu miejscach. Na przykład, jeśli chcielibyśmy zrobić z kontenera morskiego altankę, no to wyobraźmy sobie, że musimy tak zwanym tirem wjechać na ogródki działkowe i w tym miejscu rozładować kontener. Nie jest powiedziane, że jest to całkowicie niemożliwe, ale na pewno nastręcza to wiele problemów, a niekiedy będziemy musieli po prostu uzyskać zgodę na ich przejazd ni którymi drogami od właścicieli bądź zarządców danych terenów.

Sprawdź koniecznie:

Co zrobić, jeśli kontener jest zbyt duży?

kontenery morskieSą osoby, które mówią, że czasami po prostu nie mogą skorzystać z oferty kontenerów morskich, ponieważ te są zbyt duże. Tak naprawdę niekoniecznie musimy się poddawać. Przede wszystkim to musimy rozważyć taką opcję, że zamiast jednego dużego kontenera, możemy kupić kilka mniejszych. Jest to najczęściej wybierana opcja, jeśli mamy problem z dojazdem. Jak mamy mniejsze kontenery, możemy przywieźć je kilkoma środkami transportu, które do tego są mniejsze i może to sprawić, że po prostu tam, gdzie ciągnik siodłowy nie przejedzie, to przejedzie już zwykła ciężarówka. Możemy również spróbować kontenery morskie przewieźć w kawałkach, czyli po prostu przeciąć i na miejscu pospawać.