Press "Enter" to skip to content

Przesiewacze – producent

Aktualizacja 19 kwietnia 2023

Przesiewacze – producent: kiedy prowadzimy działalność gospodarczą, która związana jest na przykład z handlem różnego rodzaju materiałami sypkimi (ale również dotyczyć to może na przykład też rolnictwa) to bardzo ważnym elementem, a w zasadzie można powiedzieć nie elementem tylko maszyną, jaka będzie nam potrzebna w naszym biznesie będą na pewno przesiewacze. Warto jest opowiedzieć sobie o tym, czym właściwie są przesiewacze, do czego służą, jakie mamy oferty oraz jakie możliwości powinny mieć przesiewacze. 

Czym są przesiewacze?

Na samym początku powinniśmy powiedzieć sobie o tym, czym są przesiewacze. Przesiewacze są to urządzenia, które umożliwiają nam na dość szeroką, bądź dużą skalę, oddzielać różnego rodzaju materiały, które różnią się między sobą przede wszystkim grubością ziaren. Dotyczy to zarówno mieszanin substancji i materiałów jak i tych samych materiałów, ale o różnej ziarnistości. Oczywiście możemy tutaj na przykład rozróżnić przesiewacze, które pozwalają nam na oddzielenie bardzo drobnych frakcji, jak i takich, które na przykład umożliwiają nam również przesiewanie materiałów o bardzo dużej ziarnistości.

Tak dla przykładu w rolnictwie przesiewaczem będzie zarówno sito wibracyjne, które umożliwia nam oddzielenie mąki od plew w młynie, jak i również przesiewacze, które umożliwiają na przykład oddzielenie ziemniaków pod kątem ich średnicy. Jeszcze szersze zastosowanie przesiewacze znajdują w handlu różnego rodzaju na przykład kruszywami. Jest to niezwykle istotne, ponieważ jeżeli trafia nam się klient, to najczęściej potrzebuję on na przykład kruszywa o danej wielkości ziaren. Jest to najczęściej spowodowane tym, że kiedy na przykład coś się buduje, to na przykład żwiru używany do betonu. Musi on być odpowiedniej ziarnistości, ponieważ tylko taki gwarantuje zachowanie optymalnych właściwości mechanicznych. Dlatego jeżeli na przykład chcemy handlować lub handlujemy kruszywami, bądź nasze gospodarstwo rolne chciałoby na przykład nawiązać kontakty handlowe z większymi firmami, które będą  odbierać do nas plony, to najczęściej będziemy musieli mieć na naszym wyposażeniu minimum jeden przesiewacz.

Zobacz także:

Jakie możemy mieć przesiewacze?

Przesiewacze - producent
Przesiewacze – producent

Teraz zastanowimy się nad tym, jakie możemy mieć przesiewacze. Pokazać takie najprostsze, ale z drugiej strony najbardziej istotne parametry jakie powinien mieć przesiewacz. Pokażemy to na przykładzie firmy MK Tech, która w swojej ofercie ma dwa rodzaje przesiewaczy. Te przesiewacze są to przesiewacze wibracyjne sitowe mechaniczne. Ogólnie rzecz biorąc są dość niedużych rozmiarów, co ma swoje oczywiste zalety, ponieważ taki przesiewaczy będzie można łatwo przetransportować, na docelowe miejsce jego pracy. Jednak trzeba tutaj też pamiętać, że tego typu przesiewacze mają swoją daną wydajność i tutaj, albo będziemy w przypadku większej produkcji potrzebowali większej ilości przesiewaczy lub po prostu, większe maszyny.

Zazwyczaj zaleca się aby jednak mieć większą ilość przesiewaczy, ponieważ w przypadku awarii jednego z nich, w dalszym ciągu mamy możliwość realizowania w co prawda w mniejszym stopniu, ale jednak produkcji. Przesiewacze, które są w ofercie firmy MK Tech, są to dwa typy przesiewaczy. Różnią się one przede wszystkim tym, że model PWB – 40 umożliwia nam przesiewanie danego materiału i rozdzielenie go na dwie frakcje, o dwóch różnych grubościach ziaren, natomiast model wyżej mamy już przesiewacz PWB – 40 – 3F, który umożliwia nam rozdział na trzy różne frakcje.

Oczywiście jeżeli na przykład w danej frakcji, również będziemy chcieli dokonać rozdziału jeszcze bardziej dokładnego, to oczywiście jest to możliwe, jednak będziemy musieli taki przesiany wstępnie materiał jeszcze raz przesiać i będziemy musieli oczywiście, jeszcze raz wymienić sita, które będą rozdzielamy nam materiał na odpowiednie grupy materiałów o odpowiedniej ziarnistości. To jaki będzie nam oczywiście potrzebny przesiewacz, zależy od specyfiki naszej produkcji. Jeżeli na przykład nasz odbiorca będzie potrzebował tylko i wyłącznie kruszyw w dość szerokim przedziale ziarnistości, to najprawdopodobniej przesiewacz, który rozdziela nam materiał na dwie frakcje nam wystarczy, jeżeli jednak będzie wymagał od nas dużo większej dokładności, to przesiewacz, który rozdziela na trzy frakcje bądź nawet więcej, będzie zdecydowanie maszyną bardziej dla nas odpowiednią.

Polecamy:

Jakie jeszcze dodatkowe parametry powinien mieć przesiewacz?

Teraz opowiemy sobie nieco o tym, jakie jeszcze dodatkowe cechy powinien mieć dobry przesiewacz. Nie są to może cechy kluczowe, ale na pewno warto je brać pod uwagę. Jedną z ważniejszych cech jest mobilność przesiewacza. Chodzi tutaj nie tylko o to, czy przesiewacz jest dość lekki i może być łatwo przywieziony, ale czy po prostu posiadałby on własny napęd i koła, dzięki którym mógłby przejeżdżać z miejsca na miejsce. Inną sprawą oczywiście jest rodzaj napędu takiego przesiewacza, czyli czy jest od na przykład elektryczny, czy jest on spalinowy lub na przykład na sprężone powietrze. Rodzaj napędu zawsze musi być brany pod uwagę wtedy kiedy przesiewacze mają pracować w hali.

Aircon filtry przemysłowe
Woźniaka 28
40-389 Katowice
322022079
airconfilters.pl

plcontroll – automatyzacja w przemyśle
plac Kilińskiego 3
71-414 Szczecin
720884319
www.plcontroll.com
Poliplex tworzywa konstrukcyjne
Krakowska 87
40-391 Katowice
322505048
www.poliplex.com.pl
Siplex tworzywa konstrukcyjne
Krakowska 87
40-391 Katowice
883133031
www.silplex.pl