Press "Enter" to skip to content

Jak przyjemnie spędzić czas nad morzem podczas wakacji?

Aktualizacja 17 listopada 2021

Najpopularniejszym kierunkiem polskich turystów jest morze. Bałtyk, Morze Śródziemne czy Adriatyk od lat cieszą się ogromną popularnością. Prześcigają nawet góry głównie ze względu na fakt, iż w morskiej wodzie można się ochłodzić w upalny dzień. Problemem tego typu wyjazdów jest jednak fakt, iż często poza spędzaniem czasu na plaży i zwiedzaniem okolicznych sklepów nie mamy zbyt wiele do roboty. Niektórym to odpowiada, inni jednak szukają ciekawych, wakacyjnych zajęć. 

Fitness na plaży i w wodzie

Lato to doskonały czas na to, aby zadbać o formę. Lepszej okazji nie będzie – po lecie przychodzi jesień, a zaraz później zima. Są to pory roku, w czasie których nie mamy ochoty wychodzić z domu, a co dopiero myśleć o poprawie sylwetki. Wakacje to jednak czas, kiedy pogoda z jednej strony zachęca do wyjścia na zewnątrz, z drugiej zaś może nawet zniechęcać w momencie, gdy temperatury sięgają nawet czterdziestu stopni. O aktywność fizyczną można jednak zadbać w inny sposób. Wiele ośrodków rekreacji, a także hoteli organizuje dla turystów zajęcia fitness, które odbywają się na plaży lub w wodzie. Pod okiem trenera każdy może się spędzić ciekawie czas, a dodatkowo spalić trochę kalorii. Warto jednak mieć na uwadze, że fitness w wodzie to zupełnie co innego niż na sali treningowej. Wymaga on wzmożonej pracy mięśni, dlatego na początek lepiej poświęcić jedynie kilka minut na tego typu aktywność. Z czasem czas ten się wydłuży, a my jednocześnie ochłodzimy się w morskiej wodzie i spędzimy aktywnie urlop.

Wakesurfing

Wiele osób z zazdrością patrzy na windsurferów sądząc, że tego typu sport mogą uprawiać jedynie profesjonaliści. Nic bardziej mylnego! Wiele szkółek nadmorskich organizuje zajęcia z windsurfingu dla turystów. Nowością jest wakesurf, który jest niejako odmianą windsurfingu. Polega on na surfowaniu tyle, że z motorówką. Aby spróbować swoich sił w tej dyscyplinie dobrze jest jednak przygotować się nieco przed sezonem. Możemy zacząć od teoretycznego poznania tej dziedziny, a także zakupu deski wakesurf w sklepie internetowym. Deska wakesurf w sklepach internetowych jest dużo szerzej dostępna niż w stacjonarnych. Doradcy klienta to często osoby, które wakesurfingiem zajmują się zawodowo, zatem warto skorzystać z opcji zakupu deski wakesurf w sklepie internetowym. Co daje takie rozwiązanie? Przede wszystkim przychodzimy na krótki kurs z własnym sprzętem, dzięki czemu możemy znacznie szybciej zacząć przygodę z wakesurfingiem. Trenerzy nauczą nas kilku niezbędnych w tej dziedzinie trików i pod ich czujnym okiem możemy wypłynąć w morze. Wcześniejszy zakup deski do wakesurf w sklepie internetowym jest więc niezbędny do tego, aby jak najszybciej móc korzystać z uroków morze w zupełnie inny sposób niż dzięki tradycyjnemu pływaniu.

Rowerek wodny i rejs

Jeżeli przyjechaliśmy na wakacje ze znajomymi czy rodziną możemy wybrać się na rowerek wodny. Jest to doskonała propozycja dla zgłodniałych głębokiego morza, którzy jednak boją się wypłynąć w nie o własnych siłach. W przeciwieństwie do wakesurfingu, do którego niemal konieczny staje się wcześniejszy zakup deski wakesurf w sklepie internetowym, w tym przypadku nie trzeba zabierać ze sobą sprzętu. Na miejscu znajdziemy wypożyczalnię, w której za opłatą można wynająć rowerek na minimum godzinę. Warto jednak mieć na uwadze, że rowerki wodne cieszą się ogromną popularnością, dlatego jeżeli nie chcemy czekać w kolejce, wybierzmy się do wypożyczalni znacznie wcześniej niż w godzinach szczytu. Dla osób, które nie chcą ograniczać się tylko do kawałka morza, przygotowane zostały rejsy statkiem w odległe zakątki. Czasami tego typu wycieczki trwają nawet cały dzień, a z pokładu możemy obserwować sąsiednie miejscowości oraz pełne morze. Tego typu rozrywka jest jednak dosyć kosztowna, szczególnie za granicą.

Wycieczki z przewodnikiem

Wakacyjne miejscowości to nie zawsze kurorty, w których nie tylko znajdziemy wiele ciekawych rozrywek, ale i liczne zabytki i miejsca, które warto odwiedzić. Bardzo często są to małe miasteczka lub nawet wsie, które w czasie wakacji przeżywają prawdziwe oblężenie. Zazwyczaj jednak tuż obok nich znajdują się rejony o wiele bardziej atrakcyjne turystycznie. Niemal wszystkie biura podróży oferują swoim wczasowiczom wycieczki fakultatywne, dzięki którym możemy zobaczyć nieco więcej podczas urlopu. Tego typu wycieczki można także wykupić w lokalnych agencjach turystycznych, jeżeli pojechaliśmy na wakacje na własną rękę, bez biura podróży. Zwykle wybór wycieczek jest ogromny, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Turyści za granicą jeszcze do niedawna mieli spory problem w kwestii wycieczek, gdyż większość z nich nie przewidywała polskiego przewodnika. Można było liczyć jedynie na przewodnika anglojęzycznego bądź ewentualnie takiego, który mówi po niemiecku. Dla wielu turystów nieznających języków obcych oznaczało to konieczność rezygnacji z wycieczki. Tymczasem coraz więcej wycieczek można odbyć z polskim przewodnikiem, dzięki czemu każdy zrozumie jego przekaz i będzie mógł zadać mu pytanie.